W dobie portali społecznościowych i stron internetowych nie ma dobrze rozwijającej się firmy bez jej obecności w Internecie. Coraz więcej firm, oferują swoje usługi jedynie za pośrednictwem sieci Internet. Dzięki tej tendencji rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie e-biznesu. Jak absolwent tego kierunku możesz być pewny, że dobrze wybrałeś i idziesz z duchem czasu!

Obecnie widoczny jest znaczny wzrost kierunków studiów przygotowujących do pracy w szeroko pojętym środowisku internetowym. Nie bez powodu są to aktualnie jedne z najchętniej wybieranych ścieżek kariery, gdyż zapotrzebowanie na ekspertów z zakresu funkcjonowania firm w gospodarce cyfrowej ciągle wzrasta. W Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Płocku przygotowujesz się na studia pod okiem praktyków e-biznesu. Kierunek E-biznes działa pod Patronatem Wydziału Nauk Ekonomicznych i Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku. 

Jednym z nauczycieli z jakim będziesz miał zajęcia jest mgr. Tomasz Wysocki przedsiębiorca, koordynatora Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Płocku, a także członek Zarządu Stowarzyszenia Academia Economica. 

Gdzie znajdują zatrudnienie absolwenci kierunku e-biznes? Znakomicie powinieneś sprawdzić się jako specjalista, czy manager do spraw e-marketingu. Co więcej, możesz zostać ekspertem do spraw zarządzania informacją i technologią informacyjną. Jeżeli zatem bez najmniejszych trudności odnajdujesz się w gąszczu internetowych informacji i chciałbyś dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu tego środowiska to na pewno jest to odpowiednia klasa dla Ciebie!

Przedmioty Rozszerzone:

  • > Informatyka
  • > Język angielski

Przedmioty Dodatkowe (do wyboru):

  • > e-commerce
  • > informatyka w biznesie
  • > nowe media